Top Sport

Баерн се без конкуренција во Бундес лигата

Фудбалерите на Баерн Михнен, во Лајпциг, ја остварија клучната победа за одбрана шампионската титула. Актуелните германски и европски шампиони, го победија Лајпциг со 1:0.

Во динамичен натпревар, во кој двата тима имаа свои шанси, победникот го реши голот на Леон Горецка, постигнат во финишот на првото полувреме.

Со оваа победа Баерн, на седум кола до крајот на шампионатот, има седум бода повеќе од Лајпциг.

AnimeDao animedao my hero: Attack on Titan Season 3 (https://animedao.nl/m/yXqy) Episode 12

GoGoAnime gogoanime boku no hero academia: DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 24

Scroll to Top