Top Sport

Баерн се заинтересирани за Крамариќ

Баерн Минхен имаат желба да го донесат Андреј Крмариќ кој во минатото коло со два гола придонесе за убедливиот пораз на Баварците во Хофенхајм (4:1).

Спортскиот директор на Баерн, Хасан Салихамиџиќ, веќе ги контактирал колегите од Хофенхајм околу можниот трансфер.

Крамариќ е хрватски репрезентативец, тој пет сезони го носи дресот на Хофенхајм, има одиграно 153 натпревари на кои постигнал 77 голови. Во кариерата настапувал з Динамо, Локомотива, Ријека и Лестер.

Баерн сметаат дек Крамариќ би бил идеална замена за првиот напаѓач Роберт Левандовски.

Хофенхајм за Крамариќ бараат 40.000.000 евра.

Scroll to Top