Top Sport

Барди блесна, Леванте во четврт-финалето на Кралскиот куп

Леванте успеа да се пласира во четврт-финалето на Копа дел реј, откако на гости го совлада Реал Валјадолид со 2:4, а македонскиот репрезентативец Енис Барди го прослави враќањето во првиот состав на клуборт од Валенсија со прекрасен гол од слободен удар, со кој израмни на 1:1.

Тони во 13. минута ги донесе домаќините во водство, пред во 23. минута, Барди со еден трик-слободен удар успеа да го совлада противничкиот голман за израмнување. Микаел Малса во 45. минута донесе водство за гостите, кое подоцна во 59. минута го зголеми на 1:3 Коке. Вајсман во 65. минута им даде надеж на Валјадолид за пресврт, пред Моралес во 80-тата минута од пенал да ги постави конечните 2:4.

За Барди ова беше прв старт по паузата по повреда од ноември, откако на претходниот лигашки меч на Леванте влезе во игра како замена.

High School DxD BorN (Dub) (https://animefreak.ws/m/7R3K) Episode 12 at website https://animefreak.ws animefreak chatango

Fire Force Episode 24 at website https://animeplanet.cc. See more anime planet slime

Scroll to Top