Top Sport

„Барса направи историска грешка со трансферот на Пјаниќ“

Главниот човек на Барселона за Јужна Америка, Андре Кари, изјавил дека една од најголемите грешки во историјата на фудбалот е трансферот на Миралем Пјаниќ.

Пјаниќ, во летниот преоден рок, од Јувентус пристигна во Барселона. Во спротивен правец замина Артур Мело. Репрезентативецот на БиХ, кај Роналд Куман речиси и да не игра и веројатно ќе го напушти клубит.

„Тоа е една од најголемите грешки што сум ги видел во историјата на фудбалот. Апсурд. Менувате 23-годишен играч кои има плата од два милиони евра, за играч кој има 31 година и плата од шест милиони евра“, рекол Кари.

AnimeHeaven bleach anime heaven: Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 17

AnimeTV dragon ball super anime tv: Dr. Stone: Stone Wars Episode 11

Scroll to Top