Top Sport

(Видео) Берарди донесе прва победа на Сасуоло во новата сезона

Доменико Берарди, кој и покрај многу шпекулации ова лето остана во Сасуоло, повторно беше клучен играч на неговиот тим, постигнувајќи два гола за 3:1 триумф над Верона, прва победа во новата сезона од Серија А.

Андреа Пинамонти во 13. минута ги донесе Сасуоло во водство со првиот гол на клубот оваа сезона, но Верона успеа да израмни преку Сирил Нгонге во 56. минута.

Само осум минути подоцна Берарди го врати водството на домаќините, за во 72. минута да стави точка на натпреварот со гол од пенал.

Standings provided by Sofascore
Scroll to Top