Top Sport

БиХ со лесна победа над македонските јуниори

Босна и Херцеговина стигна до лесна 3:0 победа над Македонија во пријателски меч во Зеница меѓу двете У19 селекции.

Едис Смаиќ го постигна првиот гол за БиХ во 27. минута, а по израмнетата игра во поголемиот дел од натпреварот, домашната победа беше потврдена прво преку Недим Хаџиќ во 75. минута, а потоа и преку Рондиќ во 90. минута.

Македонија и Босна и Херцеговина ќе одиграат уште еден пријателски натпревар во четврток, исто така во Зеница.

Scroll to Top