Top Sport

Билбао со „блиц“ преку Атлетико за финале од шпанскиот Суперкуп

Атлетик Билбао ќе му се спротистави на Реал Мадрид во финалето на шпанскиот Суперкуп, кое се игра во Саудиска Арабија, откако баскискиот клуб направи одличен камбек за четири минути за 2:1 победа над Атлетико Мадрид и уште една главоболка за тимот на Диего Симеоне.

Атлетико дојдоа во водство во 62. минута кога по еден корнер, голманот Унаи Симон реагираше лошо и сам си ја смести топката во сопствената мрежа. Меѓутоа, Билбао потоа направи неверојатен камбек – Јерај Алварез во 77. минута израмни на 1:1, пред Нико Вилијамс да го комплетира пресвртот четири минути подоцна.

Реал Мадрид вчера со 3:2 по продолженија ја совлада Барселона и ќе се судри со баскискиот клуб во финалето на невообичаениот формат на шпанскиот Суперкуп.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatcher Attack on Titan Season 3 (Dub)

watch subbed anime AniWatch Gintama

anime streaming AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AniWatch The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

AniWatch Naruto (Dub) Episode 218

Scroll to Top