Top Sport

Боно Вокс ја пее химната на ЕУРО 2020

УЕФА ја објави официјалната химна на ЕУРО 2020. Автор на песната е холандксиот Ди-џеј Мартин Гарикс. Песната е во изведба на двајца членови на бендот Ју-ту, пејачот Боно Вокс и гитаристот Еџ.

Гарикс пред три години ја напишал песната, имал големи планови, но ни во најлудите сништа не верувал дека членовите на Ју0ту ќе ја прифатат соработката.

„Чоеку, Боно Вокс е пред мене и ја пее песната“, изјавил Гарикс за официјалната страница на УЕФА.

ЕУРО 2020 ќе започне на 11.јуни со натпреварот помеѓу Италија и Турција.

4Anime 4anime hunter hunter: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 35 (https://4anime.biz/m/MXP/ep-35)

AnimeTV web anime tv: My Hero Academia 2 (Dub) (https://animetv.cc/m/YaKe) Episode 25

Scroll to Top