Top Sport

Бонучи му пресуди на Лацио

Фудбалерите на Јувентус го победија Лацио во Рим, во дерби мечот од 13 коло, во Серија А. Херој на победата беше ветеранот Леонардо Бонучи, кој ги постигна двата гола за „страта дама“.

Првиот гол Бонучи го постигна од пенал во 23.минута. Претходно, ВАР интервенираше по стартот на Каталди врз Мората. Шпанецот имаше можност да зголеми на 0:2 во финишот на првиот дел, но не успеа да ја искористи шансата.

Лацио во вториот дел се обидуваше, меѓутоа нападите не беа опасни. Во 83.минута кикс на голманот Рејна, Јуве доби уште еден пенал. Повторно сигурен реализиатор беше Бонучи.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Hunter x Hunter (2011) (Dub)

anime sites AnimeDao The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

watch anime dub Attack on Titan Final Season (Dub)

watch anime dub AnimeDao Josee, the Tiger and the Fish

anime website Attack on Titan Season 2 (Dub)

Scroll to Top