Top Sport

Брахим Дијаз се врати во Реал

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид денеска го потврди дека Брахим Дијаз се врати во клубот. Младиот Шпанец изминатите три сезони играше на позајмица во Милан.

Реал потврди дека Дијаз ќе биде претставен во вторник на 13 јуни во 20:00 часот.

Реал во своето соопштение истакна дека Дијаз беше еден од клучните играчи на Милан во кампањата за скудетото минатата сезона, како и оваа сезона на патот до полуфиналето во Лигата на шампионите.

Тој пристигна во Реал во јануари 2019 година од Манчестер сити за 17 милиони евра. Откако не успеа да се наметне, прифати да оди на позајмица во Милано.

Шпанецот одигра 124 натпревари во дресот на Милан со учинок од 18 гола и 15 асистенции.

Scroll to Top