Top Sport

Бранислав Ивановиќ потпиша едногодишен договор со ВБА

Премиерлигашот Вест Бромвич Албион доби засилување во дефанзивниот ред, едногодишен договор со екипата потпиша српскиот интернационале, Бранислав Ивановиќ.

Дефанзивецот кој последните три ипол сезони ги помина во Зенит, а пред тоа 9 сезони беше дел од лондонски Челси повторно се враќа на Островот.

„Премиерлигата е најдобрата во светот. Морам да се докажувам и подготвен сум за предизвикот. Имам многу амбиции и сакам да докажам многу работи. Ќе дадам се од себе за екипата“ рече Ивановиќ кој во ВБА доаѓа како слободен играч.

Задоволен од неговиот ангажман беше и тренерот на екипата, Хрватот Славен Билиќ.

„Тој оствари се во неговата кариера, која е фантастична. Одушевени сме затоа што носи квалитет и искуство на теренот“ – рече Билиќ.

Scroll to Top