Top Sport

Браво царе! Фантастичниот Столе му фати пенал на Мемфис Депај!

Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски се покажува како еден од најдобрите голмани во шпанската Ла лига, откако успеа да му го одбрани пеналот на ѕвездата на Барселона, Мемфис Депај за Рајо Валјекано да ја заддржи предноста од 1:0.

dobivaj vesti na viber

Браво, царе!

Scroll to Top