Top Sport

Бразилскиот селектор го расплака Нејмар (Видео)

Откако за рекордна сума на пари се пресели во ПСЖ, медиумите секојдневно будно го следат секој чекор на Нејмар кој многу често е критикуван поради својот темперамент и карактер.

Во одбрана на својот најдобар играч и капитен застана селекторт на Бразил, Тите, кој по пријателскиот натпревар со Јапонија, проговорил за релациите кои тој ги има со Нејмар.

„Соработуваме веќе година и пол и веќе ми стана досадно да слушам дека имам проблеми со Нејмар поради неговиот карактер. Не сме совршени, ние сме само луѓе и некогаш реагираме на погрешен начин. Тоа ми се случуваше и мене во текот на кариерата, дали е тоа лошо? Мора в предвид да се земат сите околности, не смеат да се генерализираат работите. Посебно обрнете внимание на карактерот, а не на природата на луѓето. Можам да зборувам за карактерот и големото срце кое го има Нејмар“, рекол Тите.

Зборовите на селекторот предизвикаа емотивна рекација кај Нејмар, кој му се заблагодари, а потоа ја напуштил прес салата.

Scroll to Top