Top Sport

Чави: Подготвен сум за Барселона

Роналд Куман ја доби довербата од Џоан Лапорта да ја води Барселона и наредната сезона. Со оваа одлука паднаа во вода шпекулациите дека клупската легенда, Чави, би можел да седна на клупата.

„Секогаш сум на пазарот. Меѓутоа во последните три-четири месеци, немав никаков контакт со челниците на Барселона, ниту пак со претседателот Лапорта. Тие решија да ја продолжат соработката со Куман. Им посакувам се најдобро“, рекол Чави.

Актуелниот тренер на Ал Сад не крие дека би сакал да биде тренер на Барселона.

„Мислам дека сум подготвен за Барселона. Го познавам клубот, атмосферата…Меѓутоа Куман е тренер на Барса, тоа мора да се почитува“.

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Watch Chibi Revenger Episode 8

https://animeflix.nl one punch man animeflix. Watch Armored Trooper Votoms: Red Shoulder Document - Roots of Treachery Episode Full

Watch anime online for free at WCOStream wcostream dragon ball z. My Teen Romantic Comedy SNAFU TOO! Episode 13

AniWatch Sites Google: https://sites.google.com/view/aniwatch-official/home

Scroll to Top