Top Sport

Чави се предомисли, останува на клупата на Барселона

Чави Ернандез и наредната сезона ќе ја предводи екипата на Барселона.

Клупските челници од стадионот „Камп Ноу“ и Чави имаа средба во текот на денот и се договориле нивната соработка да продолжи.

Договорот бил постигнат во вилата на претседателот Џоан Лапорта.

Чави пред неколку месеци најави дека ќе си замине на крајот на сезоната, но се предомисли.

Шпанските медиуми пренесуваат дека тренерот потпишал нов едногодишен договор и дека во клубот со кој имаше многу успеси како играч ќе остане до 30 јуни 2025.

Барселона моментално е на второто место во Ла Лига, со 11 бодови помалку од лидерот Реал.

Scroll to Top