Top Sport

Челси на германски погон до победа над Фулам

Челси забележаа победа од 2:0 против Фулам во 34.рунда во Премиер лигата. „Сините“ со овој триумф се доближија до Лигата на шампионите и во исто време ги направија невозможни шансите на Фулам во борбата за опстанок.

Челси, против градските ривали, славеа на германски погон. Головите за победа ги постигна Каи Хаверц, кој ги искористи асистенциите на Тимо Вернер.

GoGoAnime sword art online gogoanime: Kaguya-sama: Love is War Season 2 (https://gogoanime.be/m/oooO) Episode 12

AnimeDao animedao attack on titan: Umibe no Étranger Episode Full

Scroll to Top