Top Sport

Чистка во Јунајтед, Солскјер продава 6 играчи

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер прави чистка во екипата, пишува „Дејли мејл“.

Вчера „ѓаволите“ го продадоа Тимоти Фосу-Менса во Баер Леверкузен за 2 милиони евра, а во следните денови се очекува „Олд Трафорд“ да го напуштат Одион Игало, Маркус Рохо, Серхио Ромеро, Андреас Переира, Диого Далот и Фил Џонс.

Како што пишуваат медиумите на Островот, се работи за распродажба каква што досега не е забележана во Јунајтед.

Норвешкиот стратег се чини има поголема доверба од неговите претходници (тука не влегува легендарниот Сер Алекс Фергусон), па му е дозволено да прави резови кои смета дека се правилни.

Watch World Trigger Episode 68 at website https://animeflix.nl animeflix dragon ball

In Another World With My Smartphone (Dub) (https://gogoanime.be/m/oAxP) Episode 12 at website https://gogoanime.be gogoanime my hero

Scroll to Top