Top Sport

Дали на Салах му станува навика „глумењето“? (видео)

Иако квалитетот на Мохамед Салах не може да биде донесен под сомнеж, неговото однесување во потрага за фаул или пенал, малку остава горчлив вкусво устата.

Во текот на драматичната 4:3 победа над Кристал палас,  Египќанецот се обиде да изнуди пенал по минималниот контакт со Мамаду Сако. За овој потег, Салах повторно не доби жолт картон.

Салах исто така помина без казна за „глумењето“ против Њукасл на крајот на декември, а некој негов „љубител“ направи мала видео-колекција со „најдобрите“ потези.

Од друга страна, Салах може да се пофали дека оваа сезона засега е најдобриот стрелец во Премиер лигата (16 гола).

https://topsport.mk/fudbal/fa-nema-da-pokrene-istraga-protiv-akterot-salah-video/
https://topsport.mk/fudbal/ludilo-na-enfild-liverpul-edvaj-so-palas-ole-so-sedma-pobeda-vo-niza-za-junajted-video/

WCOStream wcostream one piece: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://wcostream.cc/m/WXrr) Episode 13

ANIMEFLIX high school dxd animeflix: SK8 the Infinity (Dub) Episode 8

Scroll to Top