Top Sport

Де Хеа му поставил финансиски услов на Манчестер Јунајтед

Најдобриот или еден од тројцата најдобри голмани во светот Давид де Хеа (27) на МанчестерЈунајтед му ги соопштил условите под кои би го продолжил договорот и би останал и во иднина на „Олд Трафорд“.

Шпанскиот репрезентативец веќе две години е прва желба на мадридски Реал, а како што објавија англиските медиуми тој би останал во Манчестер само доколку добире неделна плата од 350.000 фунти. Ова значи дека шпанскиот голман годишно би заработувал 18 милиони фунти, со тшо тој би станал најплатен голман во светот и еден од најплатените фудбалери воопшто.

Ова е значително поголема сума од она што претходно се шпекулираше, односно дека Јунајтед на Де Хеа ќе му понуди неделна плата од 220.000 фунти.

ANIMEFLIX animeflix safe: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) (https://animeflix.nl/m/N0Zv) Episode 24

AniWatch aniwatch: Black Clover Episode 170

Scroll to Top