Top Sport

Де Паул има нов клуб – Лидс добија големо засилување

Лидс Јунајтед и Марсело Бијелса ќе добијат големо засилување. Англиските медиуми тврдат дека Лидс го договориле трансферот на Родриго Де Паул од Удинезе.

Фудбалерот кој има одиграно 17 натпревари за Аргентина се поврзуваше со Јувентус, Милан и Интер, меѓутоа италијанските клубови не сакаа да издвојат 40.000.000 евра за неговите услуги.

Обесштетувањето кое го бара Удинезе за својот најдобар играч ќе го плати Лидс и Де Паул ќе се пресели во Премиер лигата.

Инаку Удинезе пред четири години на Валенсија за Де Паул ѝ платија само 3.000.000 евра.

Watch Dragon Ball (Dub) Episode 33 at website https://funimationfree.com. See more funimation digital copy

Watch Haikyuu!!: To the Top Episode 11 at website https://animefreak.ws animefreak site

Scroll to Top