Top Sport

Деко: Би сакал да ги купам Роналдињо, Ето и Деко, но тие повеќе не постојат

Дeко, спортскиот директор на Барселона, во интервју за „Ла Вангардија“, зборуваше за тоа колку му е тешко на клубот, кој е во големи големи финансиски проблеми. Поради финансиските проблеми Барселона не може да биде конкурентна на пазарот.

„Не сакаме да ги продаваме Роналд Араухо и Френки Де Јонг. Нашиот план е да ги задржиме клучните играчи и да донесеме неколку засилувања. Што се однесува до Кансело и Феликс, кои се кај нас на позајмица од Сити и Атлетико, ќе се обидеме да ги задржиме“ изјави Деко и потсети: „Не заборавајте дека успеавме да го донесеме Рафиња иако го сакаа Челзи и Арсенал. Би сакал да ги купам Роналдињо, Ето и Деко, но тие не повеќе не постојат“.

Scroll to Top