Top Sport

Дешам јасно кажа што мисли за враќањето на Бензема

Францускиот селектор Дидие Дешам ниту во Казахстан не успеа да избега од прашањата околу Карим Бензема и неговото отсуство од селекцијата, но овојпат „сврте“ на шега и ја напушти прес-конференцијата.

По 2:0 победата на гости кај Казахстан, еден локален новинар го запраша селекторот за отсуството на напаѓачот на Реал Мадрид, кој е отсутен по скандалот со секс видео-лентата на Матју Валбуена, и реакцијата беше неочекувана.

„Неее… И тука? Можеме да завршиме со претходното прашање. Сигурен сум дека некој ти кажал да го прашаш ова прашање. Сигурно некој француски новинар“, изјави Дешам и си замина.

Дешам не простува: Никогаш нема да ги заборавам обвинувањата на Бензема

 

GoGoAnime steins gate gogoanime: Watch Boku no Hero Academia 5th Season Episode 3

WCOStream anime stream: The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://wcostream.cc/m/j7d8) Episode 13

Scroll to Top