Top Sport

Дежа ви? Локтионов по седум години постигна ист гол, во иста минута, против ист тим! (видео)

Изминатиот викенд во Русија се појави „дупка“ во матрицата (за љубителите на филмската серија), откако дефанзивецот на Волгар Астрахан, Роман Локтионов постигна одличен гол против Спартак Владикавказ во третата лига на рускиот фудбал.

Голот можеби е импресивен само по себе, но дел од фановите сметаа дека веќе го виделе истото. 33-годишниот Локтионов постигнал ист гол, против истите противници, во истата минута од мечот (17-та) и на истата страна на истиот стадион. Апсолутно неверојатно.

Scroll to Top