Top Sport

Ди Марија се „најави“ за Јуве со прекрасен гол

Ветеранот Анхел ди Марија покажа дека уште ја има магијата во своите нозе, откако во дебито за Јувентус во Серија А, постигна прекрасен гол за водстсво во мечот против Сасуоло.

dobivaj vesti na viber

Ди Марија пристигна во Торино како слободен играч по крајот на договорот со ПСЖ.

Scroll to Top