Top Sport

Дибала останува во Италија или ќе се сели во Англија?

Паоло Дибала, по завршувањето на сезоната ќе го напушти Јувентус. Аргентиенцот од Торино ќе замине без оштета, поради што го привлече вниманието на клубови од Италија, Англија и Шпанија.

Медиумите во Шпанија, пред два дена, пишуваа дека речиси е сигурно дека Дибала ќе се пресели во Атлетико Мадрид, кај сонародникот Диего Симеоне.

Италијанските новинари тврдат дека Интер, најголемиот ривал на Јувентус, веќе ги започнал преговорите со менаџерот на Дибала и дека фудбалерот сигурно ќе остане во Серија А.

Новиот ден, донесе нови шпекулации околу иднината на Дибала. Три клуба од Премиер лигата биле заинтересирани за Дибала: Манчестер сити, Тотенхем и Арсенал.

Не треба да се заборави дека пред неколку години Дибала преговараше со Манчесер јунајтед, на крајот се реши да ги одбие и да остане во Јувентус.

Scroll to Top