Top Sport

Џеко до Агуеро: Среќно во иднина брате!!

Сјајниот аргентински напаѓач Серхио Кун Агуеро денеска објави крај на професионалната кариера поради проблеми со срцето.

Аргентиснкиот голгетер со успех го носеше дресот на Атлетико Мадрид и Манчестер Сити, а еден од играчите со кога претставуваше убиствен тандем е репрезентативецот на БиХ – Един Џеко.

„Прерано ја завршуваш кариерата, за жал, но здравјето секогаш е на прво место. Секогаш ќе ги паметам нашите сјајни моменти на теренот, каде што беше посебен. Среќно во иднина брате!“ напиша Џеко на Фејсбук.

Агуеро и Џеко играа во ист период во дресот на „граѓаните“, а Аргентинецот за Сити одигра 390 меча со ефект: 260 гола и 73 асистенции.

Scroll to Top