Top Sport

Џон Тери си замина од Астон Вила

Астон вила потврдија дека нивниот помошник тренер Џон Тери го напушта тимот на Дин Смит, во обид да најде самостојна менаџерска работа.

Тери, кој е жива легенда на Челси беше поврзуван со повеќе позиции во минатото, и сега според англиските букмејкери е прв фаворит за местото во Свонси.

„За мене беше огромна чест и привилегија да поминам три години во Астон вила, но мислам дека сега е вистинско време да одам понатаму. Сакам да ја искажам својата огромна почит кон клубот и кон менаџерот. Сега, првиот план е да поминам време со семејството, а потоа да почнам во потрага за клуб“, вели Тери.

40-годишниот Тери помина една сезона во Вила како фудбалер во 2017/18, кога клубот загуби во плејофот за влез во Премиер лигата од Фулам. Потоа тој се пензионираше и беше именуван за помошник на Смит.

AnimeFLV: Lupin III: Dead or Alive anime episode Full online free at https://animeflv.uk animes online

Watch anime online for free at AniWatch anime stream

AnimeTV: Dragon Ball: Curse of the Blood Rubies anime episode Full online free at https://animetv.cc chia anime tv me

She and Her Cat: Their Standing Points Episode Full

Exercism: https://exercism.io/profiles/animefreakws

Zeef: https://zeef.com/profile/gogoanimelol

Scroll to Top