Top Sport

Два гола на Меси, Интер е лидер на Истокот

Фудбалерите на Интер Мајами го победија Нешвил со 3:1 и се искачија на првото место во Источната конференција во МЛС лигата.

Блескаше Лионел Меси, со два гола и аситенција. Инаку, Интер со пресврт дојде до победата, откако Нешвил дојде до предност со авто-голот на Негри.

Но, Интер Мајами брзо се врати, во 11. минута Меси изедначи. а потоа во 29. му асистираше на Бускетс.

Конечните 3:1 ги постави Меси во 81. минута од пенал.

Интер Мајами сега е лидер во Источната конференција со 18 бодови, но има и меч повеќе од Њујорк Ред Булс.

Исто така, Меси се искачи на второто место на листата на стрелци со седум гола, еден помалку од Аранго од Солт Лејк.

Scroll to Top