Top Sport

Едерсон поради повреда не игра за Бразил

Бразилскиот голман и играч на Манчестер сити, Едерсон поради повреда ќе ги пропушти квалификациските натпревари за пласман на Светското првенство.

Едерсон заработи повреда на стапалото на првенствениот натпревар против Челзи во неделата.

Бразил во четврток ќе ја пречека Колумбија, а на 21 ноември во Рио де Жанеиро и гостува на Аргентина.

Scroll to Top