Top Sport

Елмас со два гола ги „крена“ Наполи пред Лестер!

Елиф Елмас постигна два гола, а неговите Наполи стигнаа до интересна 3:2 победа над Лестер за да го поминат премиерлигашот на второто место во групата Ц од Лига Европа, за да обезбедат бараж во второрангираното европско натпреварување, и да ги пратат „лисиците“ во плејоф за опстанок во Конференциската лига на УЕФА.

Победата на Наполи не беше доволна за првото место, бидејќи и покрај подобрата гол-разлика од Спартак Москва, рускиот тим го осигура првото место поради подобар меѓусебен однос со италијанскиот клуб.

На дождот во Неапол, Адам Унас уште во 4. минута им донесе водство на домаќините, пред Елмас да го постигне својот прв гол во 24. минута. Ветеранот Џони Еванс во 27. минута намали на 1:2, а Лестер израмнија преку Кирнан Дузбјури-Хол. Сепак, во тимот на Лучано Спалети беше Елмас, кој во 53. минута постигна уште еден гол, доволен за победа.

Во другите групи немаше изненадувања – Лион го потврди првото место пред Ренџерс по 1:1 ремито во групата А, Монако се први во групата Б пред Реал Сосиедад, а Ајнтрахт беа први во групата Ц пред Олимпијакос.

Графика: Sofascore за Топспорт.мк

ЛИГА ЕВРОПА, 6.КОЛО

ГРУПА А

Лион – Ренџерс 1:1

Спарта Прага – Брондби 2:0

Standings provided by SofaScore LiveScore

ГРУПА Б

Реал Сосиедад – ПСВ Ајндховен 2:0

Штурм Грац – Монако 1:1

Standings provided by SofaScore LiveScore

ГРУПА Ц

Легија Варшава – Спартак Москва 0:1

Наполи – Лестер 3:2

Standings provided by SofaScore LiveScore

ГРУПА Д

Антверпен – Олимпијакос 1:0

Фенербахче – Ајнтрахт Франкфурт 1:1

Standings provided by SofaScore LiveScore

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

One-Punch Man

AniWatch Your Lie in April Episode 17

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 18

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 3

AniWatch Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

tải go88
Scroll to Top