Навивачите на Арсенал беа импресионирани од страста која ја покажа нивниот тренер Унаи Емери, откако на неделниот меч против  Њукасл, Џо Вилок имаше убав лизгачки старт над Џонџо Шелви. Арсенал, инаку, победија со 1:0.

19-годишниот Вилок ја загуби топката од Шелви, но веднаш ја врати топката назад со храбар старт, а реакцијата на шпанскиот тренер беше легендарна. На страста за својот тим не може да му се замери.