Top Sport

ФА го казни Компани

Менаџерот на Барнли, Винсент Компани е казнет од челниците на Фудбалската асоцијација на Англија (ФА).

Причината за казната е неговото однесување на натпреварот од Премиер лигата со Челзи на „Стемфорд Бриџ“.

Компани неколку пати го нарекол судијата Дарен Ингланд „е.ен измамник“, откако претходно досуди пенал за Челзи во 40. минута.

Поради непримерното однесување Компани доби црвен картон.

Компани ќе треба да плати 10.000 фунти и нема да може да го води тимот во два натпревари.

Scroll to Top