Top Sport

Фабрицио Романо: Вилјареал и Севилја заинтересирани за Димитиревски

Foto/ EPA

Столе Димитиревски, голманот на македонската репрезентација, од наредната сезона ќе има нов клуб. Трансфер инсајдерот, новинарот, Фабрицио Романо објави дека два врвни клуба од Шпанија се сериозно заинтересирани за Димитриевски.

„Имам информација дека Столе Димитриевски се наоѓа во плановите на Севилја и Вилјареал за следната сезона. Двата клуба имаат одлично мислење за македонскиот голман“, напиша Романо на социјалната мрежа „X (поранешен Твитер)“.

Столе Димитиревски одлично ја започна сезоната, еден е од најдобрите играчи на Рајо Ваљекано.

Вчера имаше неколку одличн интервенции, но не успеа да го спречи поразот од Џирона. Во претходното коло, против Реал Мадрид беше прогласен за играч на натпреварот.

Неговиот договор со рајо Ваљекано истекува во јуни 2024 година и тој како слободен играч ќе го напушти „Ваљекас“.

Scroll to Top