Дуелот помеѓу Футбол емосион Сарагоса и Химби Картахена беше одбележан со еден од најдобрите фер-плеј потези во последно време.

Фудбалерот на Картахена, Солано по дуелот со Хави Алонсо, се најде во совршена шанса да постигне гол пред празен гол, меѓутоа, тој забележа дека неговиот ривал е повреден и реши топката да ја исфрли од игра, по што доби аплаузи. Иронично, ако го дадеше голот тој можеше да биде решавачки бидејќи мечот заврши 5:5.