Top Sport

Фарке го напушти Норич по првиот триумф во сезоната

Норич во 11.коло ја забележаа првата победа оваа сезона, во Премиер лигата. „Канаринците“, славеа во Лондон, кај Брентфорд 2:1. Оваа победа е прва за Норич во Премиер лигата по 28.февруари 2020 година.

По првата победа во сезоната, Норич ги шокираше навивачите со објавата дека Даниел Фарке повеќе не е менаџер на тимот.

Фарке го напушти Норич по четири и пол години и 208 натпревари. Два пати со клубот избори пласман во Премиер лигата. Првиот пат Норич заврши на последното место, втриот беа претпоследни.

Во тековната кампања, Норич се наоѓа на делба на последната позиција со Њукасл.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub)

AnimeHeaven Bleach Episode 364

AnimeHeaven To Your Eternity Episode 11

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub)

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Scroll to Top