Top Sport

Фергусон: Дајте му ја Златната топка на Роналдо

Поранешниот менаџер на Манчестер јунајтед, Алекс Фергусон, нема дилема дека Златната топка треба да ја добие Кристијано Роналдо.

Португалецот по 12 години се врати на „Олд Трафорд“, на првите седум натпревари постигна пет гола.

Неодамна, Роналдо постиви рекорд во националниот тим, на 130.натпревар го постигна 115 гол и го забележа 54. хет-трик во кариерата. Претходно, за Јувентус во минатата сезона, постигна 36 гола на 44 натпревари.

„Кристијано Роналдо ја заслужува Златната топка. Оваа години уриваше рекорди“, рекол Фергусон.

Главниот фаворит за наградата е Роберт Левендовски, додека Французите лобираат за Карим Бензема. Во најтесниот круг се Жоргињо и Нголо Канте, односно Лионел Меси и Мохамед Салах.

anime sites. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 11

GoGoAnime Bleach (Dub)

gogoanimeio Naruto

gogoanime in Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

Scroll to Top