Top Sport

Франција и Турција победнички ги завршија квалификациите (Видео)

Франција и Турција репрезентациите кои од Х-групата изборија пласман на ЕУРО 2020 со победи го завршија квалификацискиот циклус.

Актуелните светски шампиони гостува во Албанија. На отворањето на новиот стадион во Тирана Франција победи со 2:0. Головите за победа на „триколорите“ ги постигнаа Толисо во осмата и Гризман во 30 минута.

Турција со изменет состав гостувае во Андора. Тирците постигнаа два гола за конечен триумф. Стрелц на головите беше играчот на Валјадолид Енес Унал во 17 и 21 минута.

Гостинска победа запишаа и Исланѓаните кои во групата го освоија третото место. Исланд победи во Молдавија 2.1. Бјарнарсон во 17 минута го постигна првиот гол, потоа израмни Милчеану во 56, а конечните 1:2 во 65 минута ги постави Сигурдсон.

Watch Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 8 (https://crunchyrollfree.com/m/wPxl/ep-8) at Crunchyroll crunchyroll premium account 2020

DARLING in the FRANXX Episode 24 at website https://animeflix.nl animeflix my hero academia

Scroll to Top