Top Sport

Фудбалерите на Реал Мадрид добија нови автомобили од спонзорот БМВ

Фудбалерите и тренерот на Реал Мадрид традиционално добија нови автомобили за стартот на новата сезона. Годинава „кралскиот клуб“ има договор со БМВ, па играчите, како и тренерот Карло Анчелоти, можеа да изберат меѓу новите хибридни модели на БМВ.

Реал Мадрид се пофали дека е првиот тим кој вози автомобили кои не ја загадуваат околината.

Најмногу играчи го избраа најскапиот модел „BMW XM“, кој вреди 179.700 евра. Тој модел го зедоа Џуд Белингем, Тибо Куртоа, Кепа Аризабалага, Дани Карвахал, Дани Себаљос, Арда Гулер и Родриго. Лука Модриќ е единствениот играч на Реал кој се одлучи за моделот „iX M60“ кој чини 140.400 евра.

Се истакна, но скромно, и Аурелиен Чуамени, тој го одбра најевтиниот модел од понудата, „i4 xDrive50“, кој чини „само“ 57.000 евра.

Возниот парк во Реал Мадрид

Тибо Куртоа: BMW XM – 179.700 евра
Кепа Аризабалага: BMW XM – 179.700 евра
Андриј Лунин: BMW iX xDrive50 – 108.450 евра
Едер Милитао: BMW i4 M50 – 79.550 евра
Давид Алаба: BMW iX xDrive50 – 108.450 евра
Начо Фернандез: BMW i7 xDrive60 – 139.350 евра
Дани Карвахал: BMW XM – 179.700 евра
Лукас Васкез: BMW i4 M50 – 79.550 евра
Фран Гарсија: BMW i4 M50 – 79.550 евра
Антонио Рудигер: BMW iX xDrive50 – 108.450 евра
Ферланд Менди: BMW i4 M50 – 79.550 евра
Џуд Белингем : BMW XM – 179.700 евра
Тони Крос: BMW iX xDrive50 – 108.450 евра
Лука Модриќ: BMW iX M60 – 140.400 евра
Едуардо Камавинга: BMW i4 M50 – 79.550 евра
Феде Валверде: BMW iX xDrive50 – 108.450 евра
Аурелиен Чуамени: BMW i4 eDrive35 – 57.350 евра
Дани Себаљос: BMW XM – 179.700 евра
Арда Ѓулер: BMW XM – 179.700 евра
Винисиус: BMW i4 M50 – 79.550 евра
Родриго: BMW XM – 179.700 евра
Хоселу: BMW XM – 179.700 евра
Брахим Дијаз: BMW iX xDrive50 – 108.450 евра
Карло Анчелоти: BMW i4 M50 – 79.550 евра

Scroll to Top