Top Sport

Го сонуваше таткото, сега спие со ќерката – Дони ван де Бек (фото)

Репрезентативецот на Холандија, фудбалерот на Ајакс Дони ван де Бек како момче сонувал да биде како неговиот идол, легендарниот холандски фудбалер Денис Бергкамп.

На свои 10 години го запознал својот идол.

View this post on Instagram

Merry Christmas from us ❤️??

A post shared by Estelle Bergkamp (@estellebergkamp) on


Сега е заљубен во неговата ќерка, Естела и тие двајца се еден од најгламурозните парови во земјата.

View this post on Instagram

sunkissed ?

A post shared by Estelle Bergkamp (@estellebergkamp) on

Scroll to Top