Top Sport

Гол и асистенција на Несторовски за Удинезе, Калјари испадна од Серија А

Македонскиот интернационалец Илија Несторовски со гол и асистенција се прости од дресот на Удинезе на дуелот против Салернитана. Гостите славеа со 0:4, а Несторовски постигна убав гол со глава во 34.минута и во второто полувреме забележа асистенција за Роберто Переира. Останатите голови ги постигнаа Жерар Делофеу и Удоџи.

dobivaj vesti na viber

Сепак, и покрај поразот, Салернитана обезбеди опстанок откако Калјари ремизираше без голови на гости кај Венеција. На крајот, Калјари се сели во понизок ранг на натпреварување.

Link Vào Tải Game GO88 Không Bị Nhà Mạng Chặn hotline go88 go88 apk ios

game đánh bài sunwin

Scroll to Top