Top Sport

Голманот Храдецки си постигна бизарен авто-гол

Баер Леверкузен славеше победа во Билефелд (2:1). Гловите за „фармацевтите“ ги постигнаа Бејли и Драговиќ во 88 минута.

Домашниот тим во 47.минута израмни на 1:1 со еден од најбизарните авто-голови оваа сезона.

Голманот Лукас Храдецки сакаш да избие во поле една топка, која му ја врати неговиот играч, лошо ја зафати и таа заврши во неговиот гол.

 

Scroll to Top