Top Sport

Хејворд ја прифати понудата на Шарлот од 120.000.000 долари

Гордон Хејворд реши кариерата да ја продолжи во Шарлот Хорнетс, чии сосптвеник е Мајкл Џордан.

Хејворд ја искористи опцијата да стане слободен играч и замина од Бостон Селтикс. Се поврзуваше со Атланта Хукс, Индијана Пејсерс и Њујорк Никс, но само тимот на Џордан ги исполни неговите барања.

Хејворд со Шарлот ќе потпише четири годишен договор и ќе заработи 120.000.000 евра.

Минатата сезона за Бостон, по натпревар имаше просечни 17,5 поени и 6,7 скока.

AnimeHeaven dr stone anime heaven: Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

4Anime watch anime: Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500

Scroll to Top