Top Sport

Грујиќ со прв гол за Ливерпул 1.496 дена по потписот, Фоден ги спаси Сити

Фил Фоден очигледно ги надмина фрустрациите по исфрлањето од англиската репрезентација по „авантурата“ во Исланд, откако постигна еден гол и асистираше на уште еден за Манчестер сити со 2:1 го победат Бурнемаут во 1/16 финалето на Англискиот лига куп.

Шампионите од Премиер лигата, Ливерпул немаа ваков проблем и со 7:2 победија на гостувањето кај Линколн, во меч во кој голови постигнаа Кертис Џонс (2), Такуми Минамино (2), Џердан Шаќири, Дивок Ориги, како и Марко Грујиќ, првото засилување кое го донесе Јирген Клоп во својот тим, неверојатни 1.496 дена откако потпиша за „црвените“.

ЕФЛ КУП, 1/16 ФИНАЛЕ

Бристол сити – Астон вила 0:3

Линколн – Ливерпул 2:7

Манчестер сити – Бурнемаут 2:1

Scroll to Top