Top Sport

Гвардиола ќе го наруши спокојот на „Сантијаго Бернабеу“

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, има намера да го наруши спокојот кој владее на „Сантијаго Бернабеу“. Гвардиола покажал интерес за еден играч на Реал и една потенцијална мета на „кралскиот клуб“.

„Ел Насионал“, тврди дека Манчестер сити, поточно Гвардиола, ги контактирал менаџерите на Винисиус жуниор. Младиот Бразилец, сезонава игра во фантастична форма, со 12 гола во првенството е втор стрелец во клубот и лигата воопшто. Пред него е само неговиот соиграч Карим Бензема.

Овој интерес, сигурно ќе го го натера Флорентино Перез, да му понуди подбри финански услови и нов догоор на 21-годишниот фудбалер.

Исто така, Гвардиола, побарал од клупските челници, да се вмешаат во борбата за потписот на Ерлинг Халанд. Извесно е дека Норвежанецот ќе ја напушти Борусија Дортмунд, во зимскиот преоден рок.

Овој интерес на Гвардиола се коси со плановите на Реал. Според медиумите, во овој момент, Реал се фаворити за неговиот потпис.

watch anime online. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 21

dubbed anime SK8 the Infinity

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 12

anime websites Mieruko-chan

watch animes Komi Can’t Communicate

Scroll to Top