Top Sport

Хери Мегваер на повторно судење во Грција во февруари 2024

Капитенот на Манчестер јунајтед, Хери Мегваер ќе се појави на суд на грчкиот остро Сирос на 7 февруари 2024, три и пол години откако беше уапсен за тепачка на островот Миконос, јавува „Би-би-си“.

Мегваер беше обвинет за напад на полицаец и обид за поткуп по неговото апсеење во август 2020, за што во првото судење доби условна затворсрка казна од 21 месец.

Мегваер, кој беше на семеен одмор во Грција кога беше уапсен, не мора да присуствува на повторното судење.

Scroll to Top