Top Sport

Препорачани вести

Најсмешните, најинтересните и најбизарните случки и видео-стории од светот на спортот. Без граници и ограничувања.

Лудило во Австралија – во 4 часот наутро се славеше пласманот во осминафиналето

Австралија, вторпат во својата историја, успеа да се пласира во осминафиналето на Светско првенство во фудбал, предизвикувајќи луди сцени во …

Лудило во Австралија – во 4 часот наутро се славеше пласманот во осминафиналето Прочитај повеќе

ФИФА со луд план за пенали пред стартот на мечевите на СП во 2026!

Светската фудбалска федерација (ФИФА) размислува за воведување на пенал-серии пред мечевите од групната фаза за Светското првенство во 2026 во …

ФИФА со луд план за пенали пред стартот на мечевите на СП во 2026! Прочитај повеќе

Топките на СП во Катар мораат да се „наполнат“ пред користење

„Ал Рихла“, официјалниата топка на „Адидас“ на Светското првенство во Катар, мора да биде „наполнета“ пред секој натпревар, како што …

Топките на СП во Катар мораат да се „наполнат“ пред користење Прочитај повеќе

Сенегалците му оддадоа почит на „лавот кој никогаш нема да умре“, Папа Буба Диоп

Сенегалските фудбалери и навивачи не го заборавија легендарниот Папа Буба Диоп откако успеја да се квалификуваат за осминафиналето на Светското …

Сенегалците му оддадоа почит на „лавот кој никогаш нема да умре“, Папа Буба Диоп Прочитај повеќе

Гвардадо контра Канело за заканата кон Меси: Молчи, кога не знаеш што се случува во соблекувалната

Мексиканскиот фудбалер од средниот ред, капитенот Андрес Гвардадо го нападна својот славен сонародник, боксерот Саул „Канело“ Алварез кој му се …

Гвардадо контра Канело за заканата кон Меси: Молчи, кога не знаеш што се случува во соблекувалната Прочитај повеќе

„Пукна“ дружбата – Лобов го тужи Мекгрегор за „идејата“ за производство на виски

УФЦ легендата, Конор Мекгрегор влезе во остар напад на својот долгогодишен пријател и тренинг-партнер Артем Лобов, откако пензионираниот руски фајтер …

„Пукна“ дружбата – Лобов го тужи Мекгрегор за „идејата“ за производство на виски Прочитај повеќе

Габриел Жесус им порача на Англичаните да го „прогуглаат“ името на Касемиро

Бразилскиот напаѓач, Габриел Жесус им порача на англиските фанови да го искористат пребарувачот „Гуг“ за да откријат дека новиот фудбалер …

Габриел Жесус им порача на Англичаните да го „прогуглаат“ името на Касемиро Прочитај повеќе

Навивачот што влета на терен со порака „Почит за жените во Иран“ е фудбалер

На натпреварот меѓу Португалија и Уругвај (2:0) во второто коло на Мундијалот дојде до прекин во 51. минута. За првпат …

Навивачот што влета на терен со порака „Почит за жените во Иран“ е фудбалер Прочитај повеќе

КФСМ ги објави номинациите за најдобрите во кошарката во 2022

Македонската кошаркарска федерација ги номинираше најдобрите за 2022 година, a во изборот ќе учествуваат сите клубови во сениорските и во …

КФСМ ги објави номинациите за најдобрите во кошарката во 2022 Прочитај повеќе

Scroll to Top