Top Sport

Херта со „покер“ за Унион го доби берлинското дерби (видео)

Првиот меч од 27. коло во германската Бундеслига, единствената топ 5 лига која се врати во акција, се „разгоре“ во второто полувреме, за Херта со 4:0 да го „прегази“ малиот градски ривал Унион.

По првото полувреме без голови, Херта бргу го реши победникот на дербито кое обично носи бучна публика и жестоки дуели, откако за една минута постигна два гола, прво преку Ведад Ибишевиќ во 51. минута, а веднаш потоа преку Доди Лукебакио. Матеуш Куња во 61. минута зголеми на 3:0, за Дедрик Бојата во 77. минута да ги постави конечните 4:0.

Со победата, Херта се искачи на 10. место на табелата со 34 поени, додека Унион останува на 12. место со 30 поени.

Kaguya-sama: Love is War Episode 12 at website https://gogoanime.be overlord gogoanime

Hundred (Dub) (https://animeplanet.cc/m/Xenm) Episode 12 at AnimePlanet anime planet slime

Scroll to Top