Top Sport

Хименез одигра меч по 8 месеци пауза

Фудбалерот на Вулверхемптон Раул Хименез го одигра денеска првиот меч откако пред 8 месеци доживеа фрактура на черепот.

dobivaj vesti na viber

Хименез го започна пријателскиот натпревар против тимот на Кру Александра и заменет беше по 34 минути.

„Осум месеци напорна работа и рехабилитација го донесоа овој момент“ напиша Хименез на Твитер.

Тој беше опериран на крајот на ноември откако заработи повреда по еден силен судар со глава со Давид Луиз, на мечот против Арсенал.

30-годишниот Мексиканец за 3 сезони со „волците“ одигра 66 натпревари и постигна 31 гол.

Scroll to Top