Top Sport

Хорор-старт на Линделоф, доби само жолт картон

Виктор Линделоф, ги остави во шок сите оние што го следеа натпреварот помеѓу Манчестер јунајтед и Реал Сосиедад, во Лига Европа.

Во стилот на борците од УФЦ, Линделоф со колено го погоди Џон Баутиста во главата. За овој потег тој доби само жолт картон.

Твитер заедницата, овој старт на Линделоф, го споредија со нокаутот на Хорхе Масвидал против Бен Аксрен на УФЦ 239.

 

Fire Force Episode 24 at website https://wcostream.cc wcostream attack on titan

Case Closed Episode 998 at website https://4anime.biz. See more 4anime unblocked

Scroll to Top