Top Sport

Нов Зеланд го откажаа учеството на олимписките квалификации

Кошаркарската репрезентација на Нов Зелан, го откажа настапот на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Токио. ФИБА, дополнително ќе одреди која репрезентација од Азија ќе влезе на местото на Нов Зеланд.

Нов Зеланд, требаше да учествува на турнирот чии домаќин е Белград од 29.јуни до 4.јули. Во А-групата, покрај Нов Зеланд се Србија и Доминиканската република, а во Б-групата, ќе се натпреваруваат Португалија, Италија и Сенегал.

Само победникот на турнирот ќе избори пласман во Токио.

The Daily Life of the Immortal King Episode 15 at website https://animeflix.nl i want to eat your pancreas animeflix

Interspecies Reviewers (https://animedao.nl/m/q8qJ) Episode 12 at website https://animedao.nl knights and magic animedao

Scroll to Top